ALC „Browarska fabryka sprzętu komunalnego” jest ulepszana i rozwijana. Doświadczenie i umiejętności zawodowe kształtuje wieloletnie doświadczenie na rynku urządzeń grzewczych i obróbki metali. Firma jest dość młoda, bo średni wiek jej pracowników to 31,4 lat. Pewny siebie zespół inżynierów, projektantów i technologów ODO „BZKO”– specjaliści w dziedzinie projektowania i rozwoju. Doskonale znają się na swoim biznesie zarówno w teorii, jak iw praktyce. Pracują nad nowymi projektami sprzętu, komponentów, ulepszają poprzednie linie modeli i znajdują rozwiązania wszelkich problemów. Dziś firma produkuje kotły na paliwa stałe, konstrukcje metalowe, wyposażenie handlowe oraz jest krajowym producentem mebli metalowych. Jednym z obszarów pracy „Browarskich Zakładów Urządzeń Komunalnych” jest świadczenie szerokiego zakresu usług obróbki metali, w skład którego wchodzą:

  • laserowe cięcie metalu wzdłuż zakrzywionego konturu;
  • współrzędnościowa obróbka metali;
  • precyzyjne gięcie;
  • prace tokarskie i frezarskie;
  • prace ślusarskie i spawalnicze;
  • polimerowa powłoka proszkowa.

Jednocześnie należy zaznaczyć, że firma zainstalowała najnowocześniejszy sprzęt niemieckiej firmy TRUMPF , który daje ogromne możliwości w obróbce blach i otwiera nowe horyzonty dla zwiększenia efektywności produkcji.

ALC „BZKO” może poszczycić się szeroką gamą urządzeń grzewczych. Zakład produkuje certyfikowane kotłownie modułowe, które wyposażone są w kotły własnej produkcji. Wydajność instalacji można dostosować w zależności od potrzeb klienta. Kotły na paliwo stałe z ręcznym załadunkiem paliwa oraz kotły ze zmechanizowanym podawaniem paliwa produkowane są pod marką ARDENZ o mocy od 20 kW do 1,5 MW. ALC „Browary Zakłady Urządzeń Komunalnych” posiada wszelkie niezbędne certyfikaty i licencje do prowadzenia działalności zawodowej. Zespół nieustannie pracuje nad udoskonalaniem swoich produktów, podnosząc ich jakość do światowych standardów.

Dysponując realnym potencjałem i możliwościami produkcyjnymi, intensywnie zwiększamy produkcję i wydajność, doskonaląc jej obsługę. Nasi specjaliści udzielą informacji i wyczerpująco odpowiedzą na Państwa pytania, a także zaproponują rozwiązania problemów o dowolnej złożoności o charakterze domowym, przemysłowym lub handlowym. Pomożemy dobrać sprzęt, który będzie najlepiej odpowiadał nawet najbardziej wymagającemu klientowi i maksymalnie zaspokoi jego potrzeby. Indywidualne podejście do każdego klienta to jedna z zasad firmy.

Historia naszego powstania

1900

Korzenie historii sięgają odległych lat 1900 , kiedy kupiec Jerusalimski zbudował odlewnię żeliwa, dzierżawiąc ziemię od A. Ponomarenko. W ten sposób w Browarach pojawiło się jedno z pierwszych przedsiębiorstw przemysłowych, które dało mieszkańcom nowe perspektywy, możliwości, miejsca pracy. W tym czasie zakład produkował głównie żeliwne studzienki kanalizacyjne, ramy łóżek i inne wyroby żeliwne.

1924-1926

Niespokojne, niebezpieczne, burzliwe lata rewolucji i kształtowania się władzy radzieckiej zmieniły sposób życia mieszkańców Browarów i wstrzymały procesy produkcyjne. I dopiero w 1924 roku zakład ponownie odbudowano i uruchomiono. W 1926 r. , po upaństwowieniu, odlewnię żeliwa przeniesiono do systemu kooptowego.

1955

W styczniu 1955 r . powstała Browarska Regionalna Odlewnia i Walcownia Ministerstwa Przemysłu Lokalnego Ukraińskiej SRR, która produkowała żeliwne blachy dachowe i odpływy, żeliwne rury wodociągowe, żeliwne dywany (studnie gazowe), ruszty dla kotłów. Żeliwo i żeliwo konwertorowe odbierano w zakładzie w wagonach kolejowych, następnie przetapiano je w odlewni żeliwa i wykorzystywano zgodnie z ich przeznaczeniem.

1965

1965 roku Browarski Zakład Odlewni i Walcowni został przemianowany na Browarski Zakład Niestandardowych Urządzeń Komunalnych, aw 1970 roku – na Browarski Zakład Doświadczalny Niestandardowego Urządzeń Komunalnych .

1975

1975 roku zakład stał się częścią Kijowskiego Doświadczalnego Okręgu Wojskowego głównego wydziału „Ukrkommunmash” Ministerstwa Mieszkalnictwa i Usług Komunalnych Ukraińskiej SRR.

1976

1976 r . na wniosek okolicznych mieszkańców i za zgodą Ministerstwa Mieszkalnictwa i Gospodarki Komunalnej podjęto decyzję o zamknięciu odlewni żeliwa oraz o przeniesieniu produkcji rur wodociągowych do Lwowskiego Zakładu Urządzeń Komunalnych. Następuje zmiana kierunku produkcji. Dyrektorem zakładu został Anatolij Grigoriewicz Lempitsky.

1977-1994

W latach 1977-1994 zakład wyprodukował do 60 typów urządzeń użytkowych: ruszty żeliwne do oczyszczalni ścieków (do instalacji wody podczyszczającej), przegrody dla ryb, napowietrzacze, stoły, ławki, chłodnie kominowe, części do Traktory Vladimir, kontenery. Oddzielnie można wyróżnić produkcję domowych kotłów gazowych (DGC) i kotłów na paliwa płynne. Później rozpoczęto produkcję kotłów na paliwo stałe (KSB – stalowy kocioł na paliwo stałe).

Dla Ministerstwa Mieszkalnictwa i Gospodarki Komunalnej wyprodukowano 2- i 10-balonowe szafkowe instalacje gazowe, kompensatory dławnicowe. Zakład słynął także z wygodnych, kompaktowych kotłowni mobilnych PKB i PKUZH. Krajowy plan gospodarczy ustalony przed zakładem przez Radę Ministrów został zrealizowany przed terminem, a klienci otrzymali produkty nawet przed terminem. Roślina miała znaczenie republikańskie.

1994

1994 roku zakład zmienił nazwę na SA „Browarskie Zakłady Urządzeń Komunalnych”

rok 2009

We wrześniu 2009 roku nastąpiła duża zmiana. Zmiana właściciela przyniosła ze sobą zmianę przywództwa. Rozpoczęła się nowa runda rozwoju firmy.

2011

Pod koniec  2011 r.  – rewolucyjny przełom w historii firmy – modernizacja sprzętu, zmiany technologii produkcji. Właściciele zakupili najnowocześniejszy sprzęt high-tech niemieckiej firmy TRUMPF. Jakość wytwarzanych produktów osiąga nowy poziom. Zwiększa wydajność produkcji. Wszystkie wycinarki laserowe firmy Trumpf działają na zasadzie „latającej optyki”. Oznacza to, że blacha pozostaje nieruchoma, podczas gdy głowica tnąca przeciwnie, porusza się we wszystkich kierunkach, tnąc metal zgodnie z zadanym programem. Ta technika zapewnia wiele korzyści:

  • prędkość obróbki blachy pozostaje wysoka i nie zależy od ciężaru metalowego przedmiotu obrabianego;
  • gładka, idealnie płaska powierzchnia gotowego produktu bez rys; mocowanie arkusza na pulpicie nie jest wymagane;
  • grawerowanie, znakowanie i cięcie laserowe są wykonywane za pomocą jednego lasera i są wykonywane za jednym pociągnięciem.

Moc wiązki laserowej pozostaje stabilna w każdym punkcie obrabianej powierzchni, dzięki czemu jakość cięcia pozostaje wysoka nawet przy produkcji małych produktów o złożonej konfiguracji. Wycinarki laserowe firmy TRUMPF spełniają najwyższe wymogi bezpieczeństwa – obszar pracy jest ogrodzony kabiną ochronną, spaliny i pyły odprowadzane są wielokomorowymi systemami wentylacji. Prasy wykrawające i wykrawające firmy TRUMPF spełniają najwyższe wymagania nowoczesnej budowy maszyn dla urządzeń w dziedzinie obróbki metali.

Sukces ODO „BZKO” jest ściśle związany z wysokim poziomem organizacji produkcji. W zakładzie ODO „BZKO” wprowadzono komputerowe trójwymiarowe projektowanie wyrobów, stosuje się nowoczesny sprzęt, stosuje się nowe technologie szybkiego modelowania. Wszystko to pozwoliło poprawić jakość opracowań, znacznie skrócić czas opracowywania i przygotowania produkcji, poprawić właściwości konsumenckie produktów i opanować nowe kierunki w produkcji urządzeń grzewczych i obróbce metali.

Doświadczenie pomnożone przez chęć bycia do przodu to klucz do sukcesu BZKO.

Strona internetowa ALC „Browarski zakład urządzeń komunalnych” – http://bzku.in.ua/